Pass

Karamusa’nın Belediyemiz sorumluluk alanına dahil olması için yapılan referandumda, vatandaşlar, %75 oranında “Evet” dedi.

İlçemiz Karamusa köyü Aydınlar ve Dedeler mahallelerinin Belediyemizin sorumluluk alanına dâhil olması için yapılan halkoylaması sonuçlandı. 810 seçmenin kayıtlı olduğu referandumda 565 seçmen iki sandıkta oy kullandı. Yapılan tasnif sonucunda, 425 oy (%75,2) “Evet” çıkarken, “Hayır” oyları 134’de (%23,7) kaldı. 6 oyun da geçersiz sayıldığı halkoylamasına katılım %70 gibi büyük bir oranda gerçekleşti. Dedeler Camisi sosyal tesislerinde yapılan halkoylamasından çıkan sonuca göre Çaycuma’nın “Karamusa” adında yeni bir mahallesi oldu.

KANTARCI: “VATANDAŞLARIMIZIN TEVECCÜHÜNÜ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”

Konuyu değerlendiren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımızın kahir ekseriyetle belediyeye geçmek istemesi beni çok memnun etti. Bu teveccühü asla boşa çıkarmayacak, Karamusa’yı adım adım Çaycuma’nın modern bir mahallesi haline getireceğiz. Bunu yaparken oradaki köy yaşamına radikal bir müdahaleyi asla düşünmüyoruz. Her şey vatandaşlarımızın talepleri ve ihtiyaçlar üzerinden şekillenecek. Sonucun alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Karamusalı hemşerilerimize aramıza hoş geldiniz diyorum” dedi.

Haber: Hakan Miyanyedi

 


Haber Okunma Sayısı : 6270
21.03.2021Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın