Pass

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, hafta sonu yapılacak referandumla Çaycuma’ya bağlanması kararlaştırılacak olan Karamusa’daki TOKİ Sitesi’nde konuştu. “Artık buralar da belediyemizden kesintisiz hizmet alsın, Çaycuma ile iç içe olmanın ayrıcalıklarından faydalansın” dedi.

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Karamusa’nın Aydınlar ve Dedeler mahallelerinin belediye sorumluluk alanına dahil olmasıyla ilgili, pazar günü yapılacak referandum öncesi, TOKİ Sitesi’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Belediye Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, belediye daire amirleri ve bazı meclis üyeleriyle birlikte TOKİ Sitesi’ne giden Kantarcı’yı, burada kalabalık bir vatandaş topluluğu ile Karamusa Muhtarı Şeref Akkaş ve Site Yöneticisi Eren Topal karşıladı. Başkan Kantarcı yaptığı konuşmada, “7 yıl önce tohumlarını attığımız bir site gayet güzel bir şekilde hizmete girdi. Biz de bu bölgeye 7 yıldan beri ciddi yatırımlar, güzel imar uygulamaları yaptık. Çok katlı apartmanlarda yaşamanın zorluğunu bildiğimiz için bu sitenin mimari projesini beğenerek kabul ettik. TOKİ Sitesi, hem Çaycuma ile çevresindeki yerleşimleri, hem de karşı yakayı birbirine bağlıyor. Bitmek üzere olan yeni köprü buraya hakikaten çok değer kattı, sanki İstanbul Boğazı’nın kenarında bir yermiş gibi bir görünüm verdi. Emin olun ileride daha da güzel olacak. Burası çok rahat ulaşılabilen bir yer haline gelecek” dedi.

GELEN TALEPLERİ, KİMDEN GELMİŞ DİYE BAKMADAN KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Mücavir alanlarda oturanların belediye hudutları dışında olmanın zararlarını yaşadığını söyleyen Kantarcı, “Biliyorsunuz bu hafta sonu bir referandum var. Sizin de katkılarınızla Karamusa’nın Aydınlar ve Dedeler mahallesini Çaycuma’ya bağlayıp bütünleştireceğiz. TOKİ Sitesi gibi bu mahalleler de belediyemizin mücavir alanında. Mücavir alanlarda oturanlar belediyelere karşı tüm yükümlülüklerini tıpkı belediye alanında yaşayanlar gibi yerine getiriyor, vergisini ödüyor. Ancak belediye nimetlerinden yararlanma konusunda eksikler yaşıyor. Kimi konularda mevzuat belediyenin hizmet getirmesini engelliyor. Artık bu sorun ortadan kalksın istiyoruz. Biz zaten elimizden geldiği ölçüde, gelen talepleri, kimden gelmiş diye bakmadan karşılamaya çalışıyoruz. Bu konuda hiçbir ayrım yapmıyoruz. Çaycuma’nın bütününü kucaklamaya çalışıyoruz. İmkânlarımızı, yaratıcı yöntemlerle oluşturduğumuz kaynaklarımızı Çaycuma’nın faydasına kullanıyoruz. Artık buralar da belediyemizden kesintisiz hizmet alsın. Çaycuma ile iç içe olmanın ayrıcalıklarından faydalansın” dedi.

BU ÇEVREDE HİÇBİR ULAŞIM SORUNU KALMAYACAK

Ulaşımla ilgili yapılacak çalışmalara da değinen Kantarcı, “Buradaki çalışmalar bitince bu çevrede hiçbir ulaşım sorunu kalmayacak. Hiç merak etmeyin otoban gibi yollar yapacağız. Hiç merak etmeyin, nehir kenarları çok güzel olacak. İmar palanındaki yolun çok uzamaz bu yıl içinde önemli bir kısmını yaparız. Şimdi biraz dolaşmak zorunda kalıyorsunuz, hiç merak etmeyin sizin en kısa sürede, en kısa yoldan evlerinize ulaşmanızı sağlayacağız. Zaten yeni köprüden gelen yol da hemen sitenin çevresine bağlanacak” dedi.

BİRBİRİMİZLE KAYNAŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR

Sitenin güvenliğiyle ilgili görüşlerini de açıklayan Kantarcı, “Kısıtlı imkânlarla konut sahibi olan insanlarsınız. Bana sorarsanız eski devlet memurları gibi site yapmayın. Merak etmeyin Çaycuma çok güvenli bir yer. Ufak tefek olay her yerde oluyor, bunlara bakıp kendinizi kapıların, duvarların ardına hapsetmeyin. Bizim birbirimizle kaynaşmaya ihtiyacımız var. Bırakın burası girilip çıkılan bir yer olsun. Ayrı bir koloni oluşmasın. Bırakın buranın her yerinden girilip çıkılsın. Ne kadar işlek olursa güvenlik zafiyeti o kadar da az olur zaten. Yönetiminiz var isterseniz her tarafı zırhla kapatabilirsiniz. Ben açılsın istiyorum. Göreve gelir gelmez ilk işlerimden biri de SEKA sosyal tesislerinin etrafındaki duvarları yıkmak oldu. Yerine bitki diktik, bitkiden yeşil çit yaptık. Duvarlar kimseyi durduramadığı gibi tam tersi etki yaratıyor” dedi.

SOKAK HAYVANLARINI TOPLAYIP BİR YERDE TUTMAMIZ YASAK

Konuşmasının son bölümünde sokak hayvanlarıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Başkan Kantarcı, sözlerini, “Sokak hayvanları konusu milli bir sorun. Hiçbir belediyenin tek başına altından kalkması mümkün değil. Ne yazık ki başka yerlerden araçlarla taşıyıp hayvancıkları Çaycuma’ya bırakıyorlar. Dışarıdan gelen bu hayvanlar, yeni yerlerinde tıpkı insanlar gibi ürkek oluyor. Korkan hayvan saldırganlaşıyor. Haliyle çocuklarımız hatta büyüklerimiz bundan ürküyor Bunların toplanıp bir yerde tutulmaları yasak. Yasa, bize, sadece sağlık sorunları ya da kısırlaştırma amacıyla alıp tekrar aynı ortama bırakmamızı emrediyor. Biz yasalara uygun şekilde kısırlaştırmalarını yapıyoruz. Ama sürekli başka köpek geliyor. Bunu ben başta sayın valilerimiz olmak üzere tüm yetkililere anlatıyorum. Vilayet bazında bir çalışma yürütmemiz gerekiyor. Yoksa köpek turizmi diye tanımladığım bu hayvan nakilleriyle baş etmemiz zor. Çok saldırgan olanlar, arkadaşlarımıza haber verildiği takdirde alınıyor. Ama genel olarak bunları toplama imkânımız yok, bu işlem yasak çünkü” dedi.

Haber: Hakan Miyanyedi

 

 


Haber Okunma Sayısı : 7303
17.03.2021Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın