Pass

Sevgili dostlar, bu hafta mahalle muhtarlarımız, vakıf başkanımız, diğer arkadaşlarımız ile bölgemize yeni kurulan Zonguldak ve Çaycuma’mızın evladı Nejdet beyi ziyaret ettik.

Aynı zamanda şahsım üye olduğu ZONSİAD’ın başkanlığını yapan Nejdet Bey, gerek mütevazılığı, gerek olaylara bakış açısı, gerek Zonguldak ve Çaycuma konularına hassasiyeti ile gelecek için bizi umutlandırdı.

Çaycuma’nın böyle kendini yetiştirmiş, birikimini yapmış, temsil gücü olan iş ve siyaset insanlarına ihtiyacı var. Kendisine tekrar teşekkür ediyoruz. Bizlere de sanayicilik konusunda ön ayak olacağından hiçbir kuşkumuz yok. ZONSİAD olarak bizde burada arkadaşlarımızla el ele verip, güzel şeylere imza atacağız. Bu bağlantı ile ilçemiz adına, ZONSİAD bürosu oluşturuyoruz.

 

 

 

ENERJİSA-MUHTARLARIMIZ

 

 

Geçtiğimiz hafta yağan kar sonrası, Türkiye’de görülmemiş şekilde 5-6 gün köylerde elektrik yoktu. Burada suçlu belli olmasına rağmen, bazı çevreler yine (Perşembe olayı) gibi kulak arkası yaptılar, kimseden ses çıkmadı.

Ağaçlara bağlayanlar, karın içindeki yapışkanlığa, yoğunluğa bağlayanlar vardı. Kimse Ey ENERJİSA haksızsın demedi. Birde muhtarlarımızın bir kısmı tatlı yaptırıp teşekkür ettiler.

Türkiye’nin her yerinde sorunsuz işleyen sistem bölgemizde bozuk ve burada normal karşılandı. Bir tek yeni Mahalle Muhtarı Teoman Temelkuran muhtarımızın açıklamaları oldu.

 

 

 

FİYATLAMA

 

 

Halkımız, temel ihtiyaç malzemelerini gıda malzemelerini, fiyatlarının yüksekliğinden elektrik, su, doğalgaz faturaların yüksekliğinden söz ediyorlar burada fiyat yükselişinin daha önce biz makalemizde uyarmıştık döviz fiyatlarının yükselmesiyle girdi maliyetleri yükselecek bu da fiyatları yükseltecek maliyet enflasyonuna neden olacağını söylemiştik. Nitekim fiyatlar yükseldi döviz fiyatlarına zamanında müdahale edilmesi gerekirdi. Satıcılarda suç aramak yanlış oluyor, döviz fiyatları düştükçe fiyatlar düşmezse o zaman sıkıntı onu da kontrol etmek gerekir.


Haber Okunma Sayısı : 6967
28.01.2021Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın