Pass

Çaycuma Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Çelen  ve bir grup muhtar Çaycuma Özel İdare Müdürlüğü ile Çaycuma Başkent Elektrik Dağıtım Şirketini ziyaret ederek dilek ve şikâyetlerini dile getirdi.

Ekrem Çelen yoğun kar yağışı nedeni ile zorlu şartlarda vatandaşa hizmet götürmek için canla başla çalışan her iki kurumun Çaycuma'da ki çalışanlarına teşekkür ederek üst düzey yetkililere sitemde bulundu.
Çelen köylerde yaşanan uzun elektrik kesintilerinin vatandaşı mağdur ettiğini ifade edip Başkent Elektrik Dağıtım Şirketi yetkilerinin  bu mağduriyetten  ders çıkarmaları gerektiği söyleyerek; “Başkent Elektrik sınıfta kaldı” dedi. 

Çelen; “2020 yılının başlarında Başkent Elektrik yetkililerine muhtarlarımız talebi olan yıkılmış elektrik direkleri, sarkmış hatlar ve eskimiş trafoları sürekli arızalanıyor diye bildirdim. Bu konuda 32 köy ve mahallemizin taleplerini yazılı olarak Başkent Elektrik Müdürlüğüne verdim.
“Değerlendirmeye alınacak” dediler.

Ancak hiç bakılmadığı gibi 2021 yatırım programına da alınmadı. Mahalle içlerinde hatlara temas eden ağaçların kesilmesini bir yıl gündeme getirdim.

Vali beyin muhtarlarla yaptığı toplantıda da bu sorunları da değindi. “Öğrencilerimizin uzaktan eğitim aldığı bu dönemde köylerde çekmeyen internet için  ilçemizde Telekom Müdürlüğünde muhatap bulamıyoruz” dedim.

Son yağan kar yağışı ile beraber 5 gün süren elektrik kesintilerinde ilçemizdeki Başkent Elektrik çalışanlarından her gün bilgi alıp muhtarlarımız ile paylaştım. İlçemizdeki personelin yaşanan sıkıntılardan hiç bir suçu yoktur. Çaycuma ve 83 köyümüze 10 personel ile hizmet vermeye çalıştılar. Üst düzey Başkent Elektrik yetkililerine sesleniyorum; önlem almadınız, vatandaşı mağdur ettiniz. Vatandaşımız soğukta dondu, susuz kaldı. Kendilerine ilettiğimiz 32 köy ve mahallenin hatlarının bu yıl içinde acilen yenilemesini istiyoruz. Aynı durumun bir daha tekrarlanmaması için takipçisi olacağız. Hatlar yenilene kadar bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

Ekrem Çelen ayrıca köy yollarını açık tutmak için 24 saat aralıksız çalışan Özel İdare Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ederek; “Özel İdare Genel Sekreterimize, şeflerimize, il genel meclisi üyelerimize ve çalışanlarına yoğun çabalarından ötürü teşekkür ederim' dedi.

Haber: Hakan Miyanyedi


Haber Okunma Sayısı : 7620
25.01.2021Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın