Pass

OKU

Sevgili arkadaşlar; Türk toplumunda gözüme batan, sorun olarak gördüğüm bir hususta, Kur-an kitabımızın, evin başköşesine koyulup, hiç okunmamasıdır. Kur-an’ın emri İKRA yani o kadar. “Yaradan Rabbinin adıyla Oku! O insanı ahlaktan yaratmıştır. Oku! Kalemle (yazmayı) öğreten, insanın bilmediğini bildiren Rabbin sonsuz kerem sahibidir.”

İngilizler, Arapları Osmanlıdan ayırmak için kendilerini Hz. Muhammed (S.a.v) soyundan geldiklerini, satın aldıkları aşiret liderleriyle dini önderleri ile yaydılar. Zaten dinimizde bir sürü cemaat vs. ile değişik her mezhepte farklı uygulamalar yok mu? Kur-an’ ı okuyup neler yapılması isteniyor incelenmesi daha hayırlı olmaz mı bizler için?

 

 

 

KUR-AN’DA BİLİMSEL AYETLER VARDIR

 

 

 

Denizlerin, birbirine karışması, felaketlerin sabah vakti başlaması, demir ile ilgili olan anne sütünde ki mucize karışım, atmosferin katmanları, arının genetik kodu, denizlerde ki karanlık ve iç dalgalar gibi mucizevi ayetler vardır.

 

 

 

 

Mesela dünyanın güneş etrafında dönüşü 365 gün, Kur-an’da Gün(Yevm) kelimesi 365 defa geçiyor tam süresini veriyor. Einstein’ın görecelik kavramının Kur-an yıllar önce veriyor, “Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan, bin yıl gibidir. (Hac Suresi 47)

 

Anlatmak istediğim o ki dünya üzerinde eşi benzeri olmayan, taklidi yazılamayan Kur-an kitabımızı dantelle kutularda duvarlarımıza yine asalım ama arada açıp okuyalım. Okuyalım da sahte Müslümanlara kanmayalım.

Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle saygılarımla


Haber Okunma Sayısı : 199
15.01.2021Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın