Pass

Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal yapımı tamamlamak üzere olan yol sayesinde Filyos Limanı ile Filyos Belde merkezinin 2,5 kilometreye düşeceğini söyledi. Bundan sonraki hedefinin ilçe olmak olduğunu belirten Başkan Ünal; “Filyos da yıllardan beri yapılamaz denilen Filyos Limanı inşaatı artık tamamlandı, devletimizin gemilerine hizmet vermeye devam ediyor. Fatih ve Kanuni sondaj gemileri ile onlara yardımcı olan tüm gemiler artık Filyos Limanını kullanıyor.

Filyos Limanının temeli atıldığı zaman sevindik ama içimizde küçük bir burukluk vardı. Filyosdan limana gitmek için 25 kilometre gidiş, 25 kilometre geliş 50 kilometre yol yapmamız gerekiyordu.

İlk önce Derecikören köyünün karşısından ırmağı bağlamak için çalışmalar yaptı ama işin maliyeti çok yüksek fiyatlara mal olduğundan belediye bütçesi ile yapılması mümkün değildi.

Tosyalı Holding yetkilileri ile görüşerek hayal ettiğini yaptı ve Sefercik Mahallemizin altından ırmağın iki yakasını birleştirmek ve limanın Filyosa daha yakın olmasını sağlamak için çalışmalara başlandı.

Allah nasip ederse 250 metre olan ırmağın iki yakasını birleştirmek için 40-50 metrelik bir kısım kaldı, bu kısmında yılbaşından önce bitirilmesi planlanıyor. Kısacası 2021 yılında Filyos Limanı ile Filyos arasındaki mesafe 2,5 kilometre gidiş 2,5 kilometre dönüş olmak üzere 5 kilometreye düşüyor. Aradaki mesafe 45 kilometre kısalıyor. Limana en yakın yerleşim yeri artık Filyos oluyor. Hemen yılbaşından sonra Filyos tarafında da inşaat ve hafriyat çalışmaları başlıyor.

Bundan sonraki hedefimiz Filyos’u ilçe yapmak. Hedeflerimize birer birer ulaşıyoruz. Sizin destekleriniz ile Filyosu ilçe de yapacağız.

Filyos Limanının yapımında emeği geçen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a tüm bakanlarımıza ve Zonguldak milletvekillerimiz ile Tosyalı Holding yetkililerine verdikleri destekten dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İlçe olma konusunda da  desteklerini esirgemeyeceklerini bildiğimiz bütün yetkililere Filyos halkı adına sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

Haber: Hakan Miyanyedi


Haber Okunma Sayısı : 5918
28.12.2020Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın