Pass

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Çaycuma Şubesi Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları yaptıkları basın açıklaması ile Demokrasi ve Laiklik Şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı andı.

ADD Çaycuma Şubesi Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları yaptığı basın açıklamasında bundan 90 yıl önce Menemen’de; Cumhuriyet, demokrasi ve laiklik karşıtı gerici güçler tarafından katledilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı saygı ve minnetle andıklarını belirtti.

Açıklamada Şehit Asteğmen Kubilay’ın vatanseverliğine ve gerici güçlere karşı dik duruşuna değinen Dernek Başkanı Ela Mantarlı Kurt,” Bundan 90 yıl önce cumhuriyet, demokrasi ve Laiklik karşıtı gerici güçler tarafından katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı minnetle anıyoruz. Şehit Asteğmen Kubilay'ın vatanseverliğini, gerici güçlere karşı dik duruşunu bugün hala örnek alıyoruz. Gericiliğe geçit vermeyen, günümüzün ışığı Teğmen Kubilay’ı unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehit Teğmen Kubilay; Atatürk devrimlerini yaşatmak, vatan bütünlüğünü korumak için canını feda eden tam bir vatanseverdi. Atamızın emaneti cumhuriyeti ve demokrasimizi savunmak, Laiklik ilkesini korumak Kubilay gibi her birimizin asıl görevidir. Cumhuriyet düşmanı laiklik karşıtı cemaatçiler dün olduğu gibi bugünde iş başındalar. Hepimiz Kubilay, Bekçi Hasan, Bekçi Şevki kadar duyarlı ve  cesaretli olmalıyız. Atatürk Cumhuriyeti’ne ilelebet sahip çıkmalı ve korumalıyız” dedi.

Başkan Kurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, cumhuriyet değerlerini sonsuza kadar yaşatacaklarını ifade ederek,” Cumhuriyetimizi, Cumhuriyet değerlerimizi, Atatürk ilke ve devrimlerinden ödün vermeden sonsuza dek yaşatacağız. Aydınlık gelecek için, yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal, yaşasın Kubilaylar “ sözlerine yer verdi.

ADD Çaycuma Şubesi Gençlik Kolları ise, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerini ilelebet koruyacaklarını ifade ederek,” Cumhuriyeti kuranlar ve yaşatanlar, Şehit Kubilay ve arkadaşları rahat uyusunlar. Onların emaneti Cumhuriyeti ve devrimleri koruyan milyonlarca Atatürk gençliği görev başındalar” diye konuştu.

Haber: Hakan Miyanyedi


Haber Okunma Sayısı : 7566
23.12.2020Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın