Pass

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere dağıtılmak üzere İl Özel İdare kaynakları kullanılarak desteklenen fındık fidanları Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere dağıtıldı.

Fındık fidanı dağıtımı hakkında bilgi veren İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş;" İlimizde uygulanan Fındık Üretimini Geliştirme ve Kurulu Fındık Bahçelerini Gençleştirme Projesi kapsamında ilçemizde üreticilere dağıtılmak üzere 75 bin  adet fındık fidanı temin ettik. 2016 yılından itibaren her yıl düzenli  fidan dağıtımı ile 2020 yılında 210 çiftçi de dâhil, toplam 440 çiftçimize 152 bin adet fındık fidanı dağıtımı sonucunda yaklaşık 750 dekar yeni fındık bahçesi tesisi gerçekleştirdik. Bu şekilde çiftçilerimizi devlet olarak hem fidan temini ile girdi yönünden desteklemiş oluyoruz. Hem de bahçe tesisi ile ilçemiz fındık alanlarında gelişmeye katkı sağlamış oluyoruz. Ayrıca tarım ve hayvancılık konularında eğitim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ekonomik ve stratejik değeri olan fındık ilçemiz ve ülkemiz ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Bizim önceliğimiz üretim. Covid 19 ' un başlangıcından itibaren birçok sektörde üretim ara verirken, gıdanın öneminin bu dönemde daha çok hissedilmesi, güvenilir gıdaya ulaşımın önemi, üretime olan ihtiyacı da dikkate alarak verdiğimiz destekle çiftçilerimizin üretimi hız kesmeden devam etmektedir. Biz de kurum olarak üretimde yer alan her çiftçimize, her vatandaşımıza gereken yardım ve kolaylığı sağlama gayreti içindeyiz. Dağıtımdan itibaren Kurumumdaki her arkadaşımız bahçe ziyaretleri ile eğitimleri sürdüreceğiz. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde çiftçimize ceviz ve Trabzon hurması fidanları dağıtımı da gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle taleplerimizi karşılayan Sayın Valimize ve Sayın İl Müdürümüze ayrıca emeği geçenlere kurumum adına teşekkür ederim. Üretim için ben de varım diyen çiftçilerimize bol ve bereketli ürün temenni ediyorum “dedi.

Haber: Hakan Miyanyedi


Haber Okunma Sayısı : 14799
30.11.2020Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın