Pass

Çaycuma Belediyesinin yapımını sürdürdüğü Ad Spor Merkezinin biten bölümlerinde pek çok Çaycumalı çocuk spor eğitimi alıyor. Merkezin hemen yanında bulunan içinde yarı olimpik yüzme havuzu da bulunan spor merkezinin ince işleri için ihaleye hazırlanılıyor. Başkan Kantarcı: “Hiç abartmadan söylüyorum, Çaycuma, sporun her türünün yapıldığı, belki Batı Karadeniz’in hiçbir ilinde bulunmayan, büyük bir spor kompleksine kavuşuyor.”

Çaycuma Belediyesinin yapımını sürdürdüğü Ada Spor Merkezi tüm birimleriyle hizmete girmeye hazırlanıyor. Çalışmaların sürdüğü tesislerin yapımı tamamlananı bölümlerinde, daha şimdiden, birçok çocuk spor eğitimi alıyor. Düzenlenen yaz okulunda okçuluk, tenis, bocce, futbol, akıl ve zekâ oyunları, jimnastik, dans gibi branşlarda dersler veriliyor. Birçok Çaycumalı çocuğun, yaz ayını sporla değerlendirdiği merkezde, okuma salonları da bulunurken, eğitim görülen branşlarla ilgili teorik dersler de veriliyor. Ulusal ve uluslararası düzeyde sporcular yetiştirmenin temel hedef olarak belirlendiği merkezde, gençlerin iyi birer sporcu olmaları kadar sportmen olarak yetişmeleri için elde etmesi gereken kültürel kazanımlar da önemseniyor.

ÇAYCUMA, BÜYÜK BİR SPOR KOMPLEKSİNE KAVUŞUYOR

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Meclisinin eylül ayı olağan toplantısında, meclisi bilgilendirmek için yaptığı konuşmada, Ada Spor Merkezi’nin brçok ilde olmayan büyük bir spor kompleksi olacağını söyledi. Başkan Kantarcı, “Şirketimiz Çaybel’in büyük desteği ve gayretiyle spor tesislerimizi geliştiriyoruz. Irmak kenarında atıl halde duran alanı, önce pazaryerinin oradan söktüğümüz halı futbol sahasını taşıyarak değerlendirmeye başladık. Taşıdığımız halı sahayı uluslararası standartlarda maçların yapılabileceği kapalı tenis kortuna dönüştürdük. Yanına iki tane daha açık tenis kortu yapıyoruz. Onların da zemin betonu döküldü. Hemen yanında bocce, okçuluk gibi geleneksel sporların yapıldığı alanlar da oluşturuluyor. Biliyorsunuz, hemen buranın yanı başında içinde yarı olimpik yüzme havuzu da bulunan bir spor merkezi inşaatımız var. Onun da ince işlerinin projesini hazırlıyoruz. Kısa sürede ihalesini yapıp önümüzdeki sezona yetiştireceğiz. Bu tesise bir bütün olarak bakıldığında, hiç abartmadan söylüyorum, Çaycuma, sporun her türünün yapıldığı, belki Batı Karadeniz’in hiçbir ilinde bulunmayan, büyük bir spor kompleksine kavuşmuş olacak” dedi.

ÇAYCUMA’NIN SPOR ALTYAPISINA ÇOK BİYÜK YATIRIM YAPTIK

Bu tesislerde yürütülen sportif faaliyetler ve eğitim çalışmaları hakkında da bilgiler veren Kantarcı, “Bu tesisler aynı zamanda Çaycumaspor’un altyapısına da katkı sunacak. Çaycumaspor maalesef sahipsiz. Biz belediye olarak altyapı ve tesis sorununu çözüyoruz. Kulübün cari harcamaları için de Çaycumalıların biraz elini taşın altına koyması lazım. Biz sözümüzü tutuyoruz. Çocuklarımızı spora yönlendirmek, yetiştirmek, yeni sporcular yetiştirmek için her türlü altyapı yatırımını hayata geçiriyoruz. Bünyemizde hem sporun içinden gelen hem de bu alanda akademik eğitim görmüş iki hocamız var. Tesislerimiz ve eğitici kadromuzla spora büyük destek oluyoruz. Bu alanda da üzerimize düşeni fazlasıyla yaptık, yapıyoruz, yapacağız. Çaycuma’nın işadamlarına, futbola, spora gönül verenlere sesleniyorum. Futbol takımı için lütfen duyarlılık gösterin” dedi.

Haber: Hakan Miyanyedi


Haber Okunma Sayısı : 7018
03.09.2020Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın