Pass

Pandemi sebebiyle 5 ay ara verildikten sonra 6 Ağustos 2020 tarihinde inşaatına yeniden başlanan Perşembe yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunda temel izolasyonuna başlandı. Temel kazısının ardından zemin güçlendirme çalışması yapılan ve tesviye betonu dökülen alanda, su yalıtımını sağlamak , temele döşenecek iç demirin su ile temasını kesmek (demirin sudan etkilenmemesini sağlamak) amacıyla çift katlı mebran uygulaması yapılıyor. Ardından temelde yan perdeler çıkılarak perde izolasyonu gerçekleştirilecek. 26 Ağustos 2020 Çarşamba günü başlayan izolasyon çalışmasından sonra yeniden beton dökülerek temel demirlerinin yerleştirileceği öğrenildi.

Zonguldak İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 7 ay önce gerçekleştirilen ihaleyi kazanan. Müteahhit firmanın 6 ay içerisinde inşaatı tamamlayarak teslim etmesi gerekiyor. İnşaat tesliminden sonra Perşembe Beldemizin Hacıkadı Mahallesindeki mevcut sağlık ocağı ile Perşembe Belediyespor Kulübü binasının üst katındaki 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, Köksal Toptan Bulvarı üzerindeki yıkılan eski karakol binası arsasına inşa edilecek yeni binalarına taşınacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılında yatırım programına alınan ve yaklaşık yedi ay önce ihalesi yapılan yeni sağlık ocağı ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu beldemiz girişindeki yeni yerinde faaliyete geçtiğinde ambulans ve vatandaşların araçları için park yeri ve bahçe düzenlemesi de yapılacak. İki kat şeklinde inşa edilecek binanın birinci katı 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, ikinci katı da sağlık ocağı olarak bir arada hizmet verecek. 7 doktorun görev yapacağı ve yataklı olacak olan sağlık ocağı ve 112 acil istasyonumuz eskisine göre daha güvenli bir binada hizmet verecek.

Haber: Hakan Miyanyedi

 


Haber Okunma Sayısı : 8729
27.08.2020Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın