Pass

Çaycuma’da 22 yıldır gemi modelciliği yapan Gökşin Türkhan, günde 10 saat çalışarak 2 ayda tamamladığı gemi modelini Başkan Kantarcı’ya armağan etti.

Gemi modelcisi Gökşin Türkhan, 2 ay uğraşarak yapımını tamamladığı bir gemi modelini Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya armağan etti. 22 yıldan beri gemi modelciliği yaptığını söyleyen Türkhan, 4 bin parçadan oluşan geminin 1/85 ölçekli modelini tamamlamak için, her gün, 10 saat çalıştığını dile getirdi. Maketini yaptığı gemi hakkında bilgiler de veren Türkhan, “HMS Diana adlı gemi 1794’te, İngiltere’de yapılmış. Adındaki HMS bunun kraliyet ailesine ait olduğunu gösteriyor. Kraliyet ailesi de gemilerine genel olarak kadın ismi veriyor. 44,6 metre boyunda ve 38 toplu savaş gemisi 1815’te Hollanda’ya satılıyor. Burada da, 1839’da batarak tarihe karışıyor” dedi.

İKİ AY GİBİ KISA SÜREDE TAMAMLADIM

1998 yılından bu yana, evinin altındaki atölyede gemi modelciliği yaptığını söyleyen Türkhan, “Şu ana kadar yapılmış 13 adet gemi modelim var. Bunun bir bölümü hazır kitlerden oluşurken, diğer bölümü tüm parçaları tarafımca imal edilen modellerden oluşuyor. Yaptığım modelleri internette sergiliyorum. Bunları internette gören Başkanım, beni arayarak beğenilerini ifade etti. Ben de beğendiği bir gemi modeli varsa kendisi için yapabileceğimi söyledim. O da beğendiği kitten iki adet aldı ve birisini kendi için yapmamı isterken diğerini de bana armağan etti. Ben de bir gemi modeli yapımı için çok kısa sayılacak iki ay gibi bir sürede modeli tamamlayarak başkanıma takdim ettim” dedi.

TAM BİR HEMŞERİ DAYANIŞMASI OLDU

Gökşin Türkhan’ın Çaycuma’nın bir değeri olduğunu söyleyen Başkan Kantarcı ise, “Gökşin kardeşimin çalışmalarını uzun süreden beri takip ediyorum. Çok değerli çalışmalara imza atıyor. Ben de kendi ölçeğimde bir gemici sayıldığım için bu tip çalışmalar çok ilgimi çekiyor. Sergilediği ürünleri beğendiğimi ifade etmek için aradığımda, nezaket gösterdi, internetten beğendiğim bir modelin kitini aldığım takdirde montajını yaparak armağan edebileceğini söyledi. Ben de iki kit aldım, birisini kendisi için yapmasını söyledim. Tam bir hemşeri dayanışması yaptık. Ortaya da böyle güzel bir model çıktı. Çok büyük bir emek ürünü. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Haber: Hakan Miyanyedi

 


Haber Okunma Sayısı : 7547
17.08.2020Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın