Pass

Ayasofya Bizans imparatoru 1.Justinionus tarafından 532-537 yıllarında yapılmış yapı 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul fethedilince camiye dönüştürülmüştü.

1934-1935 yıllarında müzeye dönüştürülmüş, Ayasofya’nın özellikleri dünyanın en eski katedralidir.

Fatih Sultan Mehmet niye camiye çevirdi, İstanbul alındıktan sonra İslam hukukuna göre en büyük mabet,  fetih hakkı olarak camiye çevrilir buna “Kılıç Hakkı” denir. Müze yapılmasında Balkan Paktı ülkelerin ricası üzerine yapılmış olabilir yunan başpiskoposu “Türkler buna cesaret edemez” ifadesi kullandı Rusya karşı çıktı Ayasofya Camii olayı bir müzenin camiye dönüştürülmesi değil de Türkiye’nin kendi topraklarında kendi egemenlik haklarını kullanması bakımından tam bağımsızlık için atılan bir adım olarak görüyorum.


Haber Okunma Sayısı : 2856
20.07.2020Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın