Pass

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı bir vaadini daha hayata geçiriyor. Seçim öncesi vaat ettiği 41 projeden biri olan Derepark’ın yapım çalışmalarına başlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Çaycuma Öğretmenevi bitiminden Temizlik Deresi’ne kadar 6,500 metrekarelik alanda yapımına başlanan Derepark, 120 bin metrekarelik yayalaştırılmış alanın devamı niteliğinde olacak. Derepark’ın içinde kuru havuz, amfi tiyatro, satranç oyun alanı, çocuk parkları, yürüyüş ve bisiklet yolları yer alacak. 500 adet leylandinin yanı sıra 100 adet ağacın da dikileceği Derepark, çok sayıda süs bitkisiyle rengârenk bir görünüm kazanacak.

TAMAMEN BELEDİYEMİZİN İŞGÜCÜ VE OLANAKLARIYLA YAPILIYOR

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Yayalaştırılmış alan olarak halkımızın hizmetine sunduğumuz tarihi Çaycuma çarşısına çok değerli bir alan kazandırıyoruz. Arasta’nın yapımıyla bir anlamda dönüşüm çalışmalarına başladığımız alanda, son derece kötü görünüm arz eden eski binaları yıktık. Trafiği de derenin karşısında aktararak, Atatürk Antı’ndan Temizlik Deresi’ne kadar olanı tümüyle yayalaştırdık. Şimdi de seçim bildirgemde de yer alan Derepark’ın yapımına başladık. Yaklaşık 6,500 metrekare alan, tamamen belediyemizin işgücü ve olanaklarıyla düzenleniyor. İçindeki tüm mobilyalar ÇAYBEL tarafından üretiliyor. Teknik elemanlarımız projelendirdi, ÇAYBEL üretti, ekiplerimizce de yapımına başlandı. Çalışma tamamlandığında tarihi çarşımız çok güzel bir rekreasyon alanına sahip olacak” dedi.

ÇEVRESİNDEKİ ESNAFIMIZIN İŞLERİ DE ARTACAK

Derepark’ın çok işlevsel bir park olacağını söyleyen Kantarcı, “Çaycuma herkesin huzur içinde yaşayacağı çok güzel bir kent oluyor. Yapımına başladığımız Derepark çok önemli işlev görecek. Aynı zamanda ilçemizin ticaret merkezi de olan tarihi çarşıda alışverişlerini yapan vatandaşlarımızın soluklandığı bir yer olacak. İçindeki çocuk parkı ve diğer aktivite alanlarıyla, her yaştan insanın rağbet ettiği, oturup dinlendiği bir yer haline gelecek. Mini trenciklerimiz aynı biçimde çalışmaya devam edecek. Atatürk Anıtı önünden bu araçlara binen vatandaşlarımız keyifli bir yolculuğun ardından ulaştıkları Derepark’ta, gönlünce vakit geçirecek. Derepark görsel güzelliği ve işleviyle Çaycuma’ya değer katarken, çevresindeki esnafımızın da işlerinin artmasını sağlayacak” dedi

İNSANLAR ARTIK ÇAYCUMA’DA YAŞAMAK İSTİYOR

Yaptıkları iyi belediyecilik uygulamalarıyla ilçenin görsel kalitesiyle birlikte yaşam kalitesini de yükselttiklerini söyleyen Kantarcı, “Hizmet etmeyi ibadet saydığımız Çaycuma’da, ülkenin içinde bulunduğu zor koşullara rağmen çok önemli yatırımlara imza atıyoruz. Tüm çalışmalarımızdaki tek amacımız Çaycuma’nın kolay yaşanan, huzurlu bir yer olması. Bu konuda epey mesafe aldık. Çaycuma yaşam kalitesi son derece yüksek bir kent haline geldi. İnsanlar artık Çaycuma’da yaşamak istiyor, bu durum doğal olarak inşaat sektörünün de gelişmesini sağlıyor. Son yıllarda konut yapımında büyük artış var. Biz projelere onay verirken kılı kırk yaran titizlikle davranıyoruz. Bitiminde de peyzaj düzenlemesi dahil her türlü iskan koşulunu yerine getirmiş yapılar ancak oturma ruhsatı alabiliyor. Bu da Çaycuma’da çok güzel binaların yapılmasını sağlıyor. Çaycuma’da yaşamak bir ayrıcalık haline geliyor. Kısa sürede yapımını tamamlayacağımız Derepark Çaycuma’mıza hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Haber: Hakan Miyanyedi

 


Haber Okunma Sayısı : 2827
20.07.2020Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın