Pass

Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu yılsonunda yenilenecek olan yöresel ürün listeleri ile ilgili açıklama yaptı.

Kamitoğlu yaptığı açıklama da şunları söyledi: “6585 Sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik çerçevesinde, hızlı tüketim mallarının satışının yapıldığı büyük mağaza ve zincir mağazalar ile bayi işletme ve özel yetkili işletmelerde satış alanlarının en az yüzde birine tekabül edecek şekilde raf alanının mağazanın bulunduğu ilde üretilmesi kaydıyla coğrafi işaretli olarak tescil edilen veya coğrafi işaretli olarak tescil edilmemiş olsa bile meslek kuruluşlarının uygun görüşü alınarak Ticaret İl Müdürlükleri tarafından belirlenen hızlı tüketim malı niteliği taşıyan yöresel ürünlerin satışına ayrılacağı hüküm altına alınmıştır. Aynı kanun ve yönetmelik gereğince ilan edilen yöresel ürünler ile üretici ve tedarikçileri listesinin iki yılda bir Aralık ayında güncellenerek yayınlanması gerekmektedir.

Zonguldak Ticaret İl Müdürlüğü’nce Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik çerçevesinde önümüzdeki iki yıl geçerli olacak listelerin yenilenmesi çalışmalarına başlanmıştır.

Odamıza kayıtlı yöresel ürün üreticilerimizin ve tedarikçilerimizin önümüzdeki iki yıl geçerli olacak Yöresel Ürünler Listesi’nde yer alabilmeleri için 14 Ağustos 2020 tarihine kadar Odamıza müracaatta bulunması gerekmektedir. Bu listede yer alacak ürünlerle ilgili bildirimlerin caycumatso@tobb.org.tr mail adresine ya da 0 372  6151073 no’lu telefona yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Haber: Hakan Miyanyedi

 


Haber Okunma Sayısı : 2972
16.07.2020Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın