Pass

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Uğur Mumcu’nun katledilişinin 27. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Uğur Mumcu yaşadığı toprakları derinden seven bir yurtsever olarak, 15 Temmuz’la ortaya çıkan karanlık tabloya, ta o günlerden dikkat çekti. Yazı, haber, kitap ve konferanslarında dini kullanarak devleti ele geçirmeye çalışan bu örgütlerin gerçek yüzlerini ortaya koydu, hedeflerini açıkladı” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Gazeteci - Yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin 27. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.  Kantarcı mesajında, “Katledilişinin 27. yılında aydınlanma savaşçımız Uğur Mumcu’yu saygıyla anıyorum. O tüm ömrünü hakikatlerin ortaya çıkmasına adamış soy bir gazeteciydi. Büyük bir cesaret ve korkusuz bir yürekle devlet içinde çeteleşen örtülü güç odaklarının, dini kendi ikballerinin aracı haline dönüştürmüş baronların, her türlü yasadışı yöntemi kullanarak servetlerine servet katmaya çalışan çıkar çevrelerinin ve tüm bu çevrelerle ahlaksız ilişkiler içinde olan siyasetçilerin üzerine üzerine gitti. Bu doğrultuda bir tanesi bile tekzip edilmeyen sayısız haber yaptı.  Kaleme aldığı haberlerdeki cesareti ve titizliğiyle Türkiye’de araştırmacı gazeteciliğin simge ismi haline geldi.  Gazeteciliği yalnızca habercilikten ibaret değildi.  Doyumsuz güzellikteki köşe yazılarıyla yazınsal değeri son derece yüksek metinler ortaya çıkardı” dedi.

O BİR AYDINLANMA SAVAŞÇISIYDI

Uğur Mumcu’nun Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bir savunucusu olduğunu da söyleyen Kantarcı, açıklamasını, “O tüm ömrünü Cumhuriyet’in kazanımlarını korumaya adamış bir aydınlanma savaşçısıydı. Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın önderi Atatürk’e ve onun oluşturduğu değerlere sarsılmaz bir şekilde bağlıydı. Ülkemizin gerçekten laik, demokratik ve sosyal adalete bağlı bir hukuk devleti olması için büyük çaba harcadı, bu doğruda birçok etkinliğin içinde yer aldı. Yaşadığı toprakları derinden seven bir yurtsever olarak, 15 Temmuz’la ortaya çıkan karanlık tabloya ta o günlerden dikkat çekti. Yazı, haber, kitap ve konferanslarında dini kullanarak devleti ele geçirmeye çalışan bu örgütlerin gerçek yüzlerini ortaya koydu, hedeflerini açıkladı, faaliyetlerinin olası sonuçları hakkında herkesi uyardı. Tüm bunların faturasını da canıyla ödedi. 24 Ocak 1993 günü, hâlâ aydınlatılmayan alçak bir suikastla katledildi. Ölümünün 27. yılında onu bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Ayrıca 24 Ocak 2001’de, alçak bir saldırıya kurban giden Diyarbakır eski Emniyet Müdürü Gaffar Okan ile yine bir 24 Ocak günü yitirdiğimiz Türk siyasetinin çok değerli ismi İsmail Cem’e Allah’tan rahmet diliyorum ” şeklinde ifadelere de yer verdi.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 594
27.01.2020Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın