Pass

Çaycuma Belediye Meclisi eylül ayı bireşimine Almanya’nın Lennestadt Belediye Meclis Üyesi Bernward Puspas konuk oldu.

Çaycuma Belediyesinin eylül ayı Belediye Meclisi toplantısına Almanya’nın aynı zamanda Çaycuma’nın kardeş kenti olan Lennestad Belediyesi Meclis Üyesi Bernward Puspas konuk oldu. Çaycumalı arkadaşı Ayhan Kalembaşı ile aileleriyle birlikte Batı Karadeniz turuna çıkan Puspas, gezisi sırasında Çaycuma Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’yı da ziyaret etti. Alman emniyetinde memur olarak görev de yapan Puspas, Başkan Kantarcı’nın daveti üzerine akşam saatlerinde yapılan belediye meclis toplantısına da katıldı.

ÇAYCUMA MUHTEŞEM BİR KENT OLMUŞ
Başkan Kantarcı’nın kendisini belediye meclis üyelerine tanıtmasının arkasından söz alan Puspas, “Nazik davetiniz için başta Sayın Bülent Kantarcı olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum. Kardeş kentimiz Çaycuma’nın belediye meclisinde sorunların nasıl tartışılıp çözüm yollarının nasıl bulunduğunu gözlemlemek benim için ilginç bir deneyim olacak. Bizim belediye ile karşılaştırma şansı bulacağım. Çaycuma’ya ilk kez 2015 yılında geldim. Yıllar sonra tekrar geldiğimde gördüklerim karşısında çok mutlu oldum. Çaycuma çok büyümüş, genişlemiş, muhteşem bir kent olmuş. Tanıştığım tüm insanlar bana büyük ilgi gösterdi, çok misafirsever şekilde davrandı. Bu ilgi bana Çaycuma Lennestadt ilişkilerini daha ilerilere taşımak için büyük sorumluluk yükledi. Ben elimden geldiğince bu ilişkileri destekleyeceğim. Aranızda olmaktan çok mutluyum” dedi.

LENNESTADT İLE İLİŞKİLERİMİZ BELEDİYELERİN ÖTESİNE GEÇTİ
Geçen dönem Lennestadt ile yoğun ilişki içinde olduklarını söyleyen Başkan Kantarcı, “Bu sıcak ilişkileri bu dönemde de sürdüreceğiz. Lennestadt ile olan ilişkilerimiz belediyeler arasındaki ilişkilerin ötesine taşınarak çok verimli bir aşamaya geldi. Eğitim de, spor da, müzik de güçlü işbirliklerimiz var. Başta Belediye Başkanı değerli dostum Stefan Hundt olmak üzere pek çok insan bu ilişkilerin gelişmesi için büyük çaba harcadı. Sayın Bernwrad Puspas’ın da katkılarıyla çok daha ileriye gideceğine inanıyorum. Bu ay sonunda Ticaret Sanayi Odasının organizasyonu ile bir Lennestadt gezimiz olacak. Önümüzdeki yılın haziran ayında da oradan Çaycuma’ya kapsamlı bir genç kafilesi gelecek. Kendisinden oradaki hemşerimiz ve Alman dostlarımıza sevgilerimizi getirmesini diliyorum” dedi.

Haber: Hakan Miyanyedi

 


Haber Okunma Sayısı : 695
05.09.2019Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın