Pass

Çaycuma’da faaliyet gösteren "Dereköseler Köyü Eğitim Kültür Kalkınma ve Dayanışma Derneği"nin tüzüğünde yer alan faaliyet kapsamında 'Köy merkezinde kütüphane kurma' çalışması başarıyla sonuçlandı.     

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Satılmış Erenoğlu konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu, "Köy halkımızdan her yaştan insanlarımızın eğitim ve kültürel gelişimine katkı sağlamak amacıyla iki ay önce dernek büromuzda küçük çaplı bir kütüphane kurulması için çalışmalara başladık. Dernek yönetimi ve muhtarımız Ersoy Miyanyedi ile birlikte projemizi Çaycuma Kaymakamı Sayın Serkan Keçeli'ye sunduk. Çaycuma'da kitap okuma kültürünü geliştirme kapsamında yapılan her türlü çalışmayı sürekli destekleyen Sayın Kaymakamımız, bizim projemize de Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığı ile bin yüz lira katkı yaparak kütüphanemize 306 adet kitap kazandırmıştır. Adeta kütüphanemizin mayasını oluşturan ve köy halkımızca her zaman hatırı sayılacak bu kitapları Ramazan bayramında tanzim edip kütüphaneyi bayram hediyesi olarak halkımızın hizmetine sunmaya muvaffak olduk. Köyümüze böyle anlamlı bir eseri kazandırdığı için Kaymakam Serkan Keçeli'ye ve Köylere Hizmet Götürme Birliği kurul üyelerine minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. Yönetim Kurulu Başkanı Erenoğlu kütüphanenin çalışması ile ilgili olarak da "Kütüphanemizden öğrenciler, gençler, yetişkinler olmak üzere Dereköseler köyü ve komşu köylerimizin vatandaşları ödünç kitap alma yöntemiyle kitap alıp okuyabilecekler ve kısa sürede mevcut kitap sayısını artıracağız. Yakın çevremizde ve ülkemizin değişik yerlerinden duyarlı kişi ve kuruluşlar tarafından ciddi anlamda kitap bağışı olacağını ümit ediyoruz. Bu şekilde elde edilecek kitapların fazlası ve uygun olanları ilçemiz okullarının kütüphanelerine gönderilebilecek. Ayrıca, halkımız arasında okuma alışkanlığını artırmak için derneğimizce bilgilendirme, bilinçlendirme ve teşvik edici faaliyetler gerçekleştirilecektir" dedi. Bayram dolayısıyla Dernek bürosunu ziyaret eden gençlerin ve öğrencilerin kitapları inceledikleri ve beğendikleri kitabı okumak için ödünç olarak aldıkları görüldü. 

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 575
06.06.2019Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın