Pass

Dünya Çevre Günü, Çaycuma Kaymakamlığı ve Çaycuma Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Çaycuma Anaokulu öğrencilerinin atık malzemelerden oluşturdukları kıyafetlerle yaptığı yürüyüş karnaval görüntülerinin ortaya çıkmasına neden oldu. 

Çaycuma Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çaycuma Halk Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Çaycuma Temsilciliği işbirliğiyle Dünya Çevre Gününü kutladı. 5 Haziran’ın Ramazan Bayramı tatiline denk gelmesi nedeniyle, öne alınan kutlamalar Çaycuma Anaokulu Öğretmenevi önünde başladı. Öğretmenevi önünde toplanan kalabalık buradan Atatürk anıtına kadar özel kostümleri ve pankartlarla birlikte yürüdü. Özellikle Çaycuma Anaokulu öğrencilerinin, atık maddelerden yapılan kostüm ve görsellerle yaptığı yürüyüş son derece renkli görüntülerin ortaya çıkmasını sağladı. 

Bazı öğrenciler, çevre duyarlılığına dikkat çekmek için “Geleceğini düşünen, geri dönüştürendir”, “Dönüştür kağıdı, geri kazandır ağacı”, “Atık deyip geçme, gelecek için bir hazine”, “Geleceğe atık değil, dönüşümle güç kat”, Geleceğini düşün, kurtuluş geri dönüşüm” gibi dövizler taşıdı. Bazı öğrenciler ise çöp atıklarından elde edilen kağıtlarla araba, robot, doktor kıyafetleriyle kutlamalara renk kattı. Ardından katılımcılar bando eşliğinde Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü. Yürüyüşe, Çaycuma Belediye Başkan Vekili Cengiz Gökçe, Belediye Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, belediye meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar, okul idareci ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. 

Atatürk Anıtı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi Halkoyunları Ekibi bir gösteri sundu. 

Akabinde Atatürk İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencileri, Çaycuma Belediyesi Atık Su Tesisleri ile ÇAYBEL’in geri dönüşüm tesislerini gezdi. Burada öğrencilere, tesisler hakkında bilgi verildi. 

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1542
30.05.2019Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın