Pass

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başlayacak uçak seferleri ilgili bir açıklama yaparak, “Zonguldak’tan, uçak saatlerine uygun olarak, direkt tren seferleri konmalıdır” dedi. Kantarcı, THY’ye kısa vadede de olsa maliyet garantisi verilmesini de istedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yeniden başlayan uçak seferleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Kantarcı yaptığı açıklamada, “Uzunca bir zamandan sonra önümüze yeni bir fırsat çıktı. Alman Germenia firmasının iflas ederek Çaycuma-Düseldorf hattından çekilmesi üzerine, Atlas Jet, aynı hatta uçuşlara başlayacak. Bu aynı zamanda Çaycuma-İstanbul yurtiçi seferi anlamına da geliyor. Diğer taraftan 12 Mayıs’tan itibaren yine haftada üç sefer olmak üzere Türk Hava Yolları tarafından İstanbul’a uçuşlar başlayacak. Özet olarak Çaycuma havaalanına, haftada 6 kez, karşılıklı olarak uçak seferi başlamış olacak. Bu çok sevindirici bir durumdur. Yıllardır özellikle beklediğimiz bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Bunun için de uçak seferlerinin kalıcı olmasını sağlayacak yolcu sayısına mutlaka erişmemiz gerekiyor. Eğer yolcu kapasitesi yine sorun olur, seferler bir kez daha iptal edilmek zorunda kalırsa böyle bir olanağın bir daha önümüze konacağını kimse beklemesin” dedi.

MALİYETİ KARŞILAYACAK BİLET SAYISI GARANTİ EDİLMELİDİR
Açıklamasına “Peki ne yapmalıyız” sorusuyla devam eden Kantarcı, “Öncelikle hem bireyler hem de yöneticiler olarak hepimize düşen görevler bulunuyor. Bireyler olarak, gereksinim duymasak bile yolculuklarımızı uçakla yapmak için olanaklarımızı seferber etmeliyiz. Özellikle erken rezervasyonlarla otobüsten bile ucuz yolculuk yapmanın mümkün olduğunu düşünürsek, uçak yolculuğu avantajlı bile olabilir. Ancak esas görev yöneticilere düşmektedir. Kısa vadede havayolu şirketlerinin zarar etmemesi adına, uçuş maliyetini karşılayacak bilet sayısının Türk Hava Yollarına garanti edilmesi lazımdır. Bu organizasyon Zonguldak Valiliğinin öncülüğünde Ticaret Sanayi Odaları tarafından yapılmalıdır” dedi.

UZUN VADEDE METRO HATTI DÜŞÜNÜLMELİDİR
Açıklamasının son bölümünde havayoluna il merkezinden ulaşımla ilgili önerilerine ayıran Kantarcı, açıklamasını “Uçak yolcularının alana gelmesi ve alandan oturdukları semtlere ulaşması için akılcı bir ulaşım organizasyonu yapılması zorunludur. Bu maksatla Zonguldak’tan, uçak saatine uygun direkt tren seferleri konmalıdır. Hızlı trenlerle ekspres olarak yapılacak tren seferleri, kullanıcıların havaalanına hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayarak, uçakla ulaşımı daha cazip hale getirecektir. Orta ve uzun vadede ise sürekli olarak dile getirdiğimiz Zonguldak il merkezi Filyos Vadisi arasında ‘Kolay ulaşım’ sağlanmalıdır. Bunun için de öncelikle Çaycuma - Güdüllü - Sapça yolu hızla iyileştirilmelidir. Bu doğrultudaki en önemli proje de Çayır ve Kışla Vadisi’nden yararlanılarak yapılacak bir metro hattı olmalıdır. Bu hat ulaşım kadar insanımız arasındaki iletişimi de hızlandırarak bölgemizin kaderini değiştirecektir” diyerek tamamladı.

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 745
09.05.2019Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın