Pass

Çaycuma’nın Hacılar Köyü’nde eğitim öğretim veren Hacılar İlkokulu öğretmen, öğrenci ve velileri Van Erciş İlçesine bağlı Görüşlü Köyü’nde eğitim öğretim veren Cihangören Meram İlkokulu öğrencilerine kırtasiye, kitap, kıyafet ve oyuncak yardımı yaptı.  Yardımlar kış koşulları nedeniyle güçlükle öğrencilere ulaştırıldı.

Hacılar İlkokulu Müdürü Figen Bilgin bu projeyi köy halkı ve öğrencilerin sosyal sorumluluk bilincinin arttırılması amacına yönelik olarak gerçekleştirdiklerini belirterek; “2018-2019 eğitim ve öğretim yılı sene başı genel kurul toplantısında velilerimizle, öğrencilerimizde farkındalık yaratmak ve paylaşma, yardımlaşma bilincinin arttırılması için ihtiyacı olan bir okul belirlenip yardım kampanyası başlatma kararı alındı. Biz de seneler önce okuttuğum, öğretmen olarak Van’ın bir köyüne atanan öğrencimin okuluna bu yardımı yapmayı planladık. Projemizin adı öğrencilerimizin ortak görüşü sonucunda “Kardeşimin Elinden Tutuyorum” oldu. Bu süreç içerisinde velilerimiz büyük destek sağladılar. Hatta Bartın merkezine bağlı Gürgenpınar İlkokulu kampanyadan haberdar olup, 3 koli kırtasiye ve kıyafet yardımı hazırlayarak sürece destek verdi. Bu kampanyamız sonucunda toplamda 27 yardım kolisini, her birinin içerisinde öğrenci mektupları olmak üzere gönderdik. Yardımlarımız oraya karlı bir günde ulaştığı için oradaki öğretmenimiz ve yardımcı olan vatandaşlar oldukça zor şartlarda yardımlarımızı okula ulaştırarak öğrencilere dağıtılmasını sağladılar. Bu çalışmamızda öncelikle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail Baş’a öğretmenlerimize, Okul Aile Birliği üyelerimize, köy halkımıza ve Bartın Gürgentepe İlkokuluna teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Çaycumalı kardeşlerinden gelen hediyeleri alan Vanlı öğrencilerin sevinci fotoğraf karelerine yansıdı.

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 675
11.04.2019Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın