Pass

12. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Çaycuma’yı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi temsil etti. Bu sene 12’ncisi düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı Uluslararası Robot Yarışması 9-10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Sivas’ta yapıldı.

Yarışmada Çaycuma’yı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü öğrencileri Hüseyin Kalaycıoğlu, Timurhan Kanbak, Zeki Külekçi ile rehber öğretmenler Ozan Çiçen ve Orhan Çakmak temsil etti.

Teması “Endüstri 4.0 Yenilenebilir Enerji Kaynakları”, sloganı ise “Ahican Sivas Yollarında” olan yarışmaya; ülkemizin yanı sıra Azerbaycan, Arnavutluk, Meksika, Cezayir, Gürcistan, Romanya, Bosna-Hersek, Kazakistan, Rusya Federasyonu, Lübnan, Ukrayna, Pakistan, İran ve Tunus’tan 4 bin 87 lise ve üniversite öğrencisi 12 kategoride 3 bin 7 robotla katıldı.

Amacı; ülkemizdeki mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin arttırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, analitik ve bilimsel düşünebilen bireyler yetiştirilmesini sağlamak olan yarışmada Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü; sumo ve çizgi izleyen robot kategorilerinde final gruplarına kalarak önemli bir başarıya imza atmışlardır.

Okul Müdürü Ali Gücük, sektör- okul İşbirliği kapsamında yarışmada sponsor olan ve her konuda desteklerini sunan Gersan Elektrik Tic. ve San. AŞ. Yönetim Kuruluna teşekkür etti.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1558
16.05.2018Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın