Pass

Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hisarönü Seçil Şanlı Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 4006 TUBİTAK Bilim Fuarlarının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışlara, Kaymakam Serkan Keçeli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Atlı, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Şeniz Özdemir, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Cin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire ve okul müdürleri katıldı.

İlk olarak Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi fuarının açılışı gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını okulun 9-A sınıfı öğrencilerinden Beyza Karabacak yaparak; “TÜBİTAK’ın desteği ile bu yıl ilkini düzenlediğimiz fuarın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak edeni araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişimi fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Fuarımızda elektrik elektronik teknolojisi alanında toplam 22 projede 44 öğrencimiz 6 danışman öğretmen nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular” diye konuştu.

Açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, birçoğu robotlardan oluşan fuarı ilgi ile gezerken öğrenci ve danışman öğretmenleri tebrik ettiler. Ardından Hisarönü Seçil Şanlı Ortaokulu’daki fuar açılışı geçekleştirildi. Açılışa Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İlhan Memiş, İsmail Öztürk katıldı. Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Gücük ile Hisarönü Seçil Şanlı Ortaokulu Müdürü Murat Mısırlı’yı tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, projelerin hepsinin çok başarılı olduğunu ifade etti.

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 1467
14.05.2018Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın