Pass

Cumhuriyet Ortaokulu ile Nebioğlu Ortaokulunda "4006 Bilim Fuarları’nın açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, Öğretmen evi Müdürü Gürbüz Kurnaz Emlakçılar Derneği Başkanı Erol Ünlü ile çok sayıda okul müdürü katıldı.

İlk olarak Cumhuriyet Ortaokulu’ndaki açılışa geçildi. Okul Müdürü Mevlüt Yıldırım açılış konuşmasında; “ Öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda fen bilimleri alanında 6 proje, matematik alanında 4 proje, sosyal bilgiler alanında 3 proje, İngilizce alanında 2 proje, bilim teknolojileri alanında 1 proje, müzik alanında 1 proje, görsel sanatlar alanında 1 proje olmak üzere 11 araştırma, 8 tane araştırma geliştirme 1 tane de bilgi araştırması olmak üzere 20 proje 50 öğrenci ve 14 danışman öğretmen nezaretinde ortaya konmuştur.

Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederim. Bu fuarda çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabiler” diye konuştu.

Ardından Nebioğlu Ortaokulu’ndaki fuarın açılışı gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını gerçekleştiren okul öğrencisi bilim fuarlarının öğrencilere faydaları hakkında bilgi aktardı. Protokol tarafından her iki okulun yaptığı 20 adet proje tek tek gezildi. Öğrencileri ve Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Mevlüt Yıldırım ile Nebioğlu Ortaokulu Müdürü Halil Bayrak’ı tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, bazı projeler üzerinde uygulama yaptı.

Haber: EKSPRES

 

 


Haber Okunma Sayısı : 2340
10.05.2018Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın