Pass

Çaycuma’da daha önce anaokulu yaptıran hayırsever emekli öğretmen Hayrullah Saki, Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi bahçesine Atatürk’ün bilim, sanat ve kültüre verdiği önemi simgeleyen Atatürk bilim ve sanat temalı heykel yaptıracak. Heykelin protokolü Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli ile Hayrullah Saki arasında imzalandı.

Protokol törenine; Çaycuma Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir ve Hayrullah Saki’nin kızı Günseli Türkyılmaz da katıldı. Heykel Devlet Sanatçısı Prof. Dr.Tankut Öktem heykel atölyesinde Tankut Öktem’in kızı Yüksek Mimar Heykeltıraş Pınar Öktem Doğan tarafından yapılacak ve 30 Ağustos 2018 tarihinde Çaycuma Kültür Merkezinin yanında açılışı yapılacak.

Kaymakam Keçeli eğitim neferi olarak tanımladığı 82 yaşındaki Hayrullah Saki’ye hizmetlerinden ötürü teşekkür ederken; “Bazı insanlar aileden zengindir. Onların hayır yapması çok sıradan bir durumdur. Gelirinin binde birine bile tekabül etmez yaptığı hayırlar. Hayrullah Hoca aileden gelme değil, kendi birikimleri ile okul yapılmasına vesilen olan bir öğretmenimiz. Başımızın tacıdır. Kültür Merkezimizin önüne 2 yıl önce Atatürk’ün sanata bakışını simgeleyen bir heykel yapma talebi oldu. Bu konuda Sayın Valimizin onayını aldık. Çok güzel bir heykel seçimi oldu. İyi bir heykeltıraş tarafından yapılacak. Tüm etkinliklerin yapıldığı Kültür Merkezinin önünde hepimizi karşılayacak. Ben Saki ailesine teşekkür ediyorum. Biz o eseri her gördüğümüzde Hayrullah Hoca’yı tekrar baş tacı edeceğiz. Yeni hayırlı işlerle Hayrullah Hoca ile tekrar buluşmak istiyoruz” dedi.

Eserinin arkasında duracağını ifade eden hayırsever Hayrullah Saki; “42 yıllık meslek hayatının ardından sosyal ve kültürel etkinliklere katılmaktan zevk aldığını ifade ederek heykelin Çaycuma’ya çok yakışacağını söyledi. Saki’nin yaşayan bir abide olduğunu söyleyen Çaycuma Belediye Başkanı; Bugün çok güzel bir proje için bir aradayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 2395
03.05.2018Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın