Pass

18 Eylül’de 14 bin 500 öğrencinin ders başı yapacağı Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir ilçe genelinde 80 okul ve 987 öğretmenle yeni eğim öğretim dönemine hazır olduklarını ifade etti.

Hazırlıklar hakkında bilgi veren Özdemir; “İlçemizde 2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarına hızlı ve planlı bir şekilde başlanmıştır. Bu doğrultuda 16 okulumuzda bakım onarım inşaatı çalışmasına başlanmış ve bu çalışmalar planlandığı gibi zamanında sonuçlandırılmıştır. Ayrıca 2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi deprem güçlendirme ve bakım-onarım çalışmaları başlatılan Yunus Emre Ortaokulu’nda inşaat çalışmaları tamamlanarak okulumuz eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir. Yine yaz tatili dönemi içerisinde okullarımızın donatım eksiklikleri giderilmiş, çevre düzenlemesi, boya –badana işleri tamamlanmıştır. Emniyet Müdürlüğümüzle işbirliği halinde Anadolu İmam Hatip Lisemize modern bir Z-Kütüphane kazandırılmıştır. Nebioğlu Şehit Sacit Olcay Kabaklıoğlu Tarım Meslek Lisemizin pansiyonu tamamlanarak hizmete açılmıştır. İlçemizde öğrencilerimizin okullar açıldığında sağlıklı bir şekilde hiçbir aksaklık yaşanmadan eğitim öğretime başlamaları amacıyla taşımalı eğitimle ilgili planlamalar yapılarak temel eğitimde 3 bin 600 ortaöğretimde bin 900, özel eğitimde 200 olmak üzere toplam 5 bin 700 öğrencimizin ücretsiz taşınması ve ücretsiz öğle yemeği yemeleri ile ilgili her türlü planlama ve hazırlık yapılmıştır. Yine her yıl olduğu gibi okullarımızdaki bütün öğrencilerimize devletimiz tarafından ücretsiz dağıtılacak kitaplarımız hazırlanmış ve öğrencilerimize hediye edilmek üzere okullarımıza teslim edilmiştir.

FATİH PROJESİNİN ALT YAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiğimiz değer ve önemin bir göstergesi olarak, okullarımızda öğrencilerimizin sağlığı, temizlik ve hijyeni ile ilgili her türlü tedbir alınarak okullarımız öğrencilerimize sıcak aile yuvalarını aratmayacak hale getirilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı olarak son yıllarda eğitimde kaliteyi artırmaya ve niteliği yükseltmeye yönelik çalışmalarımız hızla ve yoğun bir çaba, emek ve gayretle devam etmektedir. Eğitimde FATİH projesinin hayata geçirmemiz teknolojinin sunduğu imkanları eğitimin ve çocuklarımızın hizmetine sunmamız bizi bu alanda gelişmiş olarak adlandırılan ülkelerden daha ileri bir seviyeye taşımıştır. İlçemizde lise ve ortaokullarımızda Fatih Projesi ile ilgili her türlü alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır. Bu yıl bütün ilkokullarımıza ve diğer okullarımıza da Fatih Projesi alt yapısı kurulacak bütün dersliklerimize interaktif akıllı tahtalar kazandırılarak öğrencilerimizin hak ettikleri eğitimin en iyisini almaları yolunda önemli bir adım daha atılmış olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak müfredatları geliştirme, yenileme ve güncelleme çalışmalarımız başarıyla tamamlanmış, toplam 51 müfredat programında kapsamlı bir şekilde bir yenileme, güncelleme, gözden geçirme, ikmal ve değişiklik çalışması yapılmıştır. Yenilenen müfredatlar, bu yıl ilk defa 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulamaya başlanacaktır. Bu sayede çocuklarımızın hak ettikleri eğitimi almaları konusunda önemli bir adım daha atılmış olmaktadır. 2017-2018 eğitim öğretim yılına “Eğitim en önemli meselemizdir” sloganıyla yeni bir heyecan yeni başarılar hedefi ile başlıyoruz. Öğretmenlerimizle, okul kurum yöneticilerimizle, memurlarımızdan, hizmetlilerimize kadar hep birlikte Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; ilçemizde eğitim öğretimde kaliteyi ve niteliği artırmak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı tarihine, kültürüne, medeniyetine sahip çıkan ülkesine ve milletine sevdalı, milli ve manevi değerlerine bağlı, dürüst, çalışkan, ahlaklı ve erdemli bir nesil olarak yetiştirmek için gecemizi gündüzümüze katarak, özveriyle, sabırla ve fedakârlıkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 2148
14.09.2017Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın