Pass

Çaycuma’nın Perşembe Beldesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla vatandaşlar sabah namazında bir araya geldi.

Çaycuma Müftülüğü tarafından zaferin 102. yılında şehit ve gazileri anmak üzere Perşembe Merkez Camii’nde sabah namazı buluşması ve dua programı düzenledi.

Programa; AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, İlçe Müftüsü Mamut Rauf Arcaklıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Memur Sen ve Diyanet Sen İlçe Temsilcisi Kenan Tunç, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Şendoğan Kaya, Emlakçılar Derneği Başkanı Erol Ünlü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Perşembe Merkez Camisini dolduran vatandaşlar ellerini semaya açarak şehitler için dua etti. Namaz ve duaların ardından vatandaşlara cami avlusunda kahvaltı ve tatlı ikram edildi. İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, camiyi dolduran vatandaşlara teşekkür ederek, Çanakkale’de düşmanların gücünü bozan savaşın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı gibi 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Ömer Halis Demir’in ve daha yakın bir zamanda canını feda eden Fethi Sekin’in hainlerin planlarını bozduğunu kaydetti.

Arcaklıoğlu; "Çanakkale, bir mecidiye borç için ölmeden Helallik isteyen Beybaşlı Mehmetlerin, Ahmetlerin şehadet şerbeti içtiği yerdir. Çanakkale, “Komutanım benim tüfek bozulmuş tetik basmıyor ”diyen askere, yüzbaşının; ‘Tüfek sağlam oğlum senin parmağın kopmuş” denilen yurdun dört bir yanından dönmeye değil, ölmeye gelenlerin kahramanlık destanıdır Çanakkale” diye konuştu.

Müftü Arcaklıoğlu son olarak Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale şehitleri için yazdığı şiiri okudu.

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 3246
18.03.2017Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın