Pass

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Çanakkale’de kutlayacaklarını açıkladı. TTK hakkında da açıklamalarda bulunan Demirci, Cumhurbaşkanının yerli üretime önem verdiğini ifade etti. 

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, 1 Mayıs İşçi Bayramı hakkında ve TTK’nın şu anki durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl 1 Mayıs’ı Zonguldak’ta coşku ile kutladıklarını ifade eden Demirci, bu seneki 1 Mayıs’ı TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu kararı ile Çanakkale’de kutlayacaklarını belirtti. TTK’da mevcut üretimin devam ettiğini söyleyen Demirci, TTK’ya işçi alma konusunda Cumhurbaşkanından yardım bekledikleri belirtti.

1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Çanakkale’de kutlayacaklarını ifade eden GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci Cumartesi günü Zonguldak’tan 12 Otobüs Çanakkale’ye gideceklerini belirtti. Zonguldak’ta da 1 Mayıs kutlamaları olacağını belirten Demirci, “Geçtiğimiz yıl TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu bizim 1 Mayıs’ı Zonguldak’ta kutlayalım önerimizi sağ olsunlar kabul ettiler ve 1 Mayıs’ı geçtiğimiz yıl Zonguldak’ta kutladık. Bu sene terör olaylarının artması ve şehitlerimizin çok olması sebebi ile bir anlam vermesi adına TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu 1 Mayıs’ı Çanakkale’de kutlama kararı aldı. 1 Mayıs’ı Çanakkale’de kutlayacağız ve şehitlerimizi yad etmiş olacağız. Ülkenin gündeminde daha güzel bir görüntü olması adına öyle bir karar verdiler. Bizde TÜRK-İŞ’in vermiş olduğu karara saygı duyarak Cumartesi günü 12 otobüs ile birlikte Çanakkale’ye gideceğiz. Zonguldak’ta da kutlamalar olacak. Her şubeden görevli arkadaşlarımız ve STK’lar ile birlikte 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Zonguldak’ta da kutlayacağız" dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ YERLİ ÜRETİME ÖNEM VERİYOR”
Cumhurbaşkanının yerli üretime önem verdiğini ifade eden GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, şuan TTK’da herhangi bir sıkıntının olmadığını ve üretimin devam ettiğini belirterek, “TTK’da üretim konusunda bu aralar bir kıpırdanma var. Şuanda herhangi bir sıkıntımız yok sadece işçi durumuna göre üretimimiz devam ediyor. Kapatma gibi bir durumda yok. Biz ülke ekonomisine katkı vermeyi istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘biz yerli üretime önem vereceğiz’ demesi bizim için sevindirici bir olay. Biz bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah TTK’ya da önem verirler biz bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızdan yardım bekliyoruz. Ve yardım alacağımızda inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 2177
28.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın