Pass

İstanbul'da yaşayan Gülten Türkmen, uyuşturucudan kurtardığı oğlu ve ailesiyle Zonguldak'a taşınmak için yardım elinin uzanmasını bekliyor. 

Gülten Türkmen, yaklaşık 10 yıl önce ailesiyle İstanbul'a taşındı. Sefaköy'de bir eve yerleşen Türkmen, oğlu Tuncay'ı da evlendirerek yuvasını kurdu. Aradan geçen zamanda dünyaya gelen torunlarına Berkecan ismi koyan ailenin, torunlarının karaciğer sirozu hastası olduğunu öğrenince dünyası karardı.

Baba Tuncay Türkmen, oğluna uyan karaciğerini vererek hayatta tutmaya çalıştı. Ancak ailenin torunları Berkecan için doktorların '20 yıl yaşar' sözü üzerine ikinci kez dünyası başına yıkıldı. Torununa karaciğer nakli yapılmasının ardından moral bulan Gülten Türkmen, ihbar ettiği uyuşturucu satıcılarının tehditleri nedeniyle Zonguldak'a taşınmak istiyor.

Anneannesinden kalan ancak kullanılamaz hale gelen evi gören Türkmen, hayırseverlere çağrıda bulundu. Eşyalarını ve ailesini Zonguldak'a getirmek isteyen Türkmen, yeni bir hayat kurmak istiyor. 

"BENİM YÜZÜM HİÇ GÜLMEYECEK Mİ?"
Hayatının sıkıntılarla geçtiğini söyleyen Gülten Türkmen, uyuşturucuya karşı mücadelesini anlattı. Oğlunu uyuşturucudan kurtaran çaresiz anne, "Benim oğlum uyuşturucu kullanıyordu. Öldürücü bir maddeydi. Ben oğlumu kurtarmak için yıllarca parklarda yattım. Oğlum için sokaklarda kaldım. Oğlumu ben zor kazandım. Torbacıları içeri attırdım. Ben şu anda çok sıkıntıdayım. Evime, memleketime bile dönemiyorum. Kimse benim sesimi duymuyor. Dört yaşında torunum var. Onun hatırına bize yardım etsin. Benim dört yaşında karaciğer nakli yapılan torunum var. Oğlum ölürse torunum ne yapacak? Ben sadece oğlumu kurtarmadım ki herkesin evladını kurtardım. Benim maddi durumum çok kötü. Bana yardım edilmiyor. Benim yüzüm hiç gülmeyecek mi?" diye feryat etti.

"YARDIM SÖZÜ VERDİLER AMA TUTMADILAR"
Özel bir televizyon kanalında kendisine yardım sözü verilmesine rağmen yardım edilmediğini anlatan çaresiz anne, "Bir televizyon programına çıktım. Aniden kendimi canlı yayının ortasına attım. 10 Kasım günü yayına çıktım. Kimse bana 100 lira dahi yardım etmedi. Allah için sesleniyorum. Benim sesimi duysunlar. Ben anneyim. Yeter" diye konuştu.

"OĞLUMU BULMAK İÇİN PARKLARDA YATIYORDUM"
Zonguldak'a taşınmak için hayırseverlere seslenen Gülten Türkmen, şöyle devam etti:
"Sefaköy parklarında kalıyordum. Bankların üzerinde yatıyordum. Bankların altında çocuğumu buluyordum. Bu ev için geldim. Bu ev çok kötü. Hatta bu eve bile sahip çıkamıyorum. Sefaköy'den Zonguldak'a taşınmama yardım etsinler. Yeter ki bir eve yerleşeyim. Son bir şans versinler. Bulaşık yıkarım, evime bakarım. Çocuklarıma bakmak için her işi yaptım. Torunum hasta her ay hastaneye getiriyorum. Her ay nereden para bulacağım. Torunum özel bir hastanede tedavi görüyor. Orada nakil oldu. Herkese sesleniyorum, 'Uyuşturucuya hayır' deyin. Siz de yavrunuzu kurtarın. Bunlar her gün kum gibi türüyor. Ben evlatlarımı kurtarmak istiyorum. Benim oğlum daha 23 yaşında, oğlumu kurtardım. Ama şu an maddi durumum çok kötü. Gün geliyor ekmek alacak parayı bulamıyorum. Bana kimse yardım etmiyor."

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1891
21.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın