Pass

Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksekokulu Yapı Denetimi Bölümü öğrencileri Alaplı’da 4 yıldır felçli olduğu için yürüyemeyen 81 yaşındaki Bekir Kurban Bayramı'nda biriktirdikleri harçlıkları ile tekerlekli sandalye hediye etti.

BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Yapı Denetimi Bölümü 2. Sınıf öğrencileri Sosyal Sorumluluk Proje Dersi kapsamında Kasımlı Köyü Çöngelli Mahallesinde 4 yıldır felçli olduğu için yürüyemeyen 81 yaşındaki Bekir Kurban’a biriktirdikleri harçlıkları ile tekerlekli sandalye evinde teslim etti.
BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Ömer Dereli, aileye yardım konusunda da ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi. İlçede öğrenciler ile 3 yıldan bu yana birçok sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirdiklerini belirten Dereli, “Öğrencilerimizle birlikte şimdiye kadar birçok projeye imza attık. Bu anlamda bugün öğrencilerimiz çok anlamlı bir projeye daha imza attı. İlçeye bağlı Kasımlı Köyü Çöngelli Mahallesinde 4 yıldır felçli olduğu için yürüyemeyen 81 yaşındaki Bekir Kurban’a tekerlekli sandalye hediye etmenin mutluluğunu yaşadık. Ben öğretim görevlisi Barış Şahin’e, Yapı Denetimi Öğrencilerimize ve bugün bizi yalnız bırakmayan diğer öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz ve ilçe halkımızla birlikte bu tür projelerimiz devam edecek” dedi. 
BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Yapı Denetimi Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Mehmet Koz da “ Sosyal Sorumluluk Proje Dersi kapsamında bir dizi projeler yapıyoruz. Proje de görevli arkadaşlarımızla ilçemizde bir araştırma yaptık. Kasımlı Köyü Çöngelli Mahallesindeki 81 yaşındaki Bekir Kurban’ın 4 yıldan beri felçli olduğunu öğrendik. Hemen bir çalışma yaparak hayırsever vatandaşlarımızın da desteği ve kendi harçlıklarımızla bir tekerlekli sandalye alarak kendisine hediye ettik” dedi.
Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail Korkut ise "Alaplı MYO öğrencilerine yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizde Dernek olarak Bekir Kurban amcamızın gerek hastaneye gidip gelme gerekse diğer hakları için elimizden gelen yardımı yapacağız" dedi.

Kaynak: İHA

 

 


Haber Okunma Sayısı : 870
14.10.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın